Установление опеки над недееспособным лицом

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/47600928

Категорія справи №

761/8001/15-ц

: Цивільні справи; Окреме провадження; Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи; Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи про визнання фізичної особи недієздатною.

Надіслано судом: 29.07.2015. Зареєстровано: 30.07.2015. Оприлюднено: 03.08.2015.

Дата набрання законної сили: 18.07.2015

Справа № 761/8001/15-ц

Провадження №2-о/761/136/2015

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

07 липня 2015 року

Шевченківський районний суд м. Києвав складі головуючого судді народних засідателів:Мальцева Д.О. Ніколаєва Є.О. Кучук Л.П.при секретаріКривошия О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_5, заінтересована особа орган опіки та піклування в особі Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, ОСОБА_6, про визнання ОСОБА_7 недієздатною та призначення опікуна,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_5 (далі по тексту — Заявник) звернулась до Шевченківського районного суду м. Києва із заявою про визнання ОСОБА_7 недієздатною та призначення опікуна, заінтересована особа 1 — орган опіки та піклування в особі Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, заінтересована особа 2 — ОСОБА_6

Заява обґрунтована тим, що донька Заявника, ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1 є інвалідом І групи. В дитинстві ОСОБА_7 перехворіла на арахноенцифаліт, що в подальшому дало ускладнення на загальний стан її здоров’я.

Рішенням Шевченківської районної ради в м. Києві № 1503 від 10.11.1980р.Заявника призначено піклувальником ОСОБА_7, оскільки остання потребує стороннього догляду. Донька заявника не може розуміти значення своїх дій та керувати ними, потребує стороннього догляду, у зв’язку з чим Заявник звернувся до суду із заявою про визнання ОСОБА_7 недієздатною та призначення опікуна.

Заявник, представник заявника вимоги заяви підтримали, просили їх задовольнити.

Представник заінтересованої особи 1 — органу опіки та піклування в особі Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації в судовому засіданні вимоги заяви підтримала, пояснила, що ОСОБА_7 має бути визнана недієздатною, оскільки, за станом свого здоров’я не розуміє значення своїх дій та не може керувати ними. Наявні матеріали справи також підтверджують це. Тому просить суд у разі визнання ОСОБА_7 недієздатною, встановити над нею опіку та призначити її опікуном ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Заінтересована особа 2 вимоги заяви підтримала в повному обсязі, проти призначення її опікуном не заперечувала.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно із ч. 1 ст. 30 ЦК України, цивільну дієздатність має фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними.

Обсяг цивільної дієздатності фізичної особи встановлюється цим Кодексом і може бути обмежений виключно у випадках і в порядку, встановлених законом (ч. 2 ст. 30 ЦК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 39 ЦК України, фізична особа може бути визнана судом недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Фізична особа визнається недієздатною з моменту набрання законної сили рішенням суду про це (ч.1 ст.40 ЦК України).

Над недієздатною фізичною особою встановлюється опіка. Недієздатна фізична особа не має права вчиняти будь-якого правочину. Правочини від імені недієздатної фізичної особи та в її інтересах вчиняє її опікун (ч.ч.1-3 ст. 41 ЦК України).

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_7, 1956 року народження, є інвалідом І групи, інвалідність з дитинства, що підтверджується Довідкою, серія А-68 № 137858.

ОСОБА_7 є рідною донькою Заявника, що підтверджується Свідоцтвом про народження, виданого Гостомельською селищною Радою Києво-Святошинського району Київської області 11 квітня 1956 р., серія НОМЕР_1.

Відповідно до Висновку судово-психіатричного експерта № 460 від 02.06.2015р. ОСОБА_7 страждає стійким хронічним психічним розладом у вигляді Тяжкої розумової відсталості, за своїм психічним станом не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними і потребує встановлення над нею опіки.

Відповідно до Довідки (Форма № 3), виданої ТОВ «Київжитлосвіт» ВОП «Лук’янівка» 03 грудня 2014р. № 1778, ОСОБА_7 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1.

Представник заінтересованої особи 1 — органу опіки та піклування в особі Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації вніс до суду Подання про встановлення опіки та призначення опікуна від 02.07.2015р. № 109/01/35-5615, відповідно до якого просив встановити опіку над ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 та призначити ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка зареєстрована за тією ж адресою, опікуном над ОСОБА_7, у разі визнання її судом недієздатною.

ОСОБА_7 є рідною тіткою ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3.

Відповідно до п. 1 ст. 60 ЦК України, суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.

Статтею 62 ЦК України передбачено, що опіка або піклування встановлюється за місцем проживання фізичної особи, яка потребує опіки чи піклування, або за місцем проживання опікуна чи піклувальника.

Опікуном або піклувальником може бути лише фізична особа з повною цивільною дієздатністю (ч. 2 ст. 63 ЦК України), опікун або піклувальник призначається переважно з осіб, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника (ч. 4 ст. 63 ЦК України).

Враховуючи все вище викладене, а також ту обставину, що відповідно до судово-психіатричної амбулаторної експертизи ОСОБА_7 страждає стійким хронічним психічним розладом у вигляді Тяжкої розумової відсталості, за своїм психічним станом не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними і потребує встановлення над нею опіки, суд вважає, що заява ОСОБА_5 про визнання ОСОБА_7 недієздатною та призначення опікуном ОСОБА_6, підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, відповідно до ст.ст. 60, 62 — 64 ЦК України та керуючись ст.ст. 10, 11, 212 — 215, 223, 234, 235 — 241, 294  ЦПК України, суд, —

ВИРІШИВ:

      Заяву ОСОБА_5 — задовольнити повністю.

Визнати недієздатною ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1.

Призначити ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, опікуном над недієздатною ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд протягом 10 днів з дня його проголошення.

Суддя:

Народні засідателі:

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.