Претензия об оплате за пользование коммунальным имуществом

Директору

Дніпровського територіального

управління ПрАТ «МТС Україна»

Конь А.І.

 

ПРЕТЕНЗІЯ №1

про сплату за користування комунальним майном

 

Загальна сума претензії становить 82 362,90 гривень

 

Рішенням Дніпропетровської міської ради від 15.07.09 №39/48 «Про створення КП «Коменергосервіс» Дніпропетровської міської ради», КП «Коменергосервіс» визначено виконавцем послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання споживачів лівобережної частини міста Дніпропетровська, з функцією транспортування та постачання теплової енергії. Внаслідок чого, відповідно до п.5 рішення, з балансу ДМКПТМ «Дніпротепломережа» 01.11.2009 року на баланс КП «Коменергосервіс», було передано майно необхідне для транспортування та продажу теплової енергії зі збереженням його у комунальній власності громади міста. Також на баланс КП «Коменергосевіс» була передана димова труба, що знаходиться за адресою: м.Дніпропетровськ, вул.Артільна, 6-к, на якій розташовано обладнання мобільного зв’язку ПрАТ «МТС Україна».

Відповідно до п.2 рішення Дніпропетровської міської ради від 21.03.07 №41/11 «Про оренду нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста» (зі змінами та доповненнями) комітет комунальної власності міської ради, а з лютого 2011 Департамент корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської ради, визначено єдиним орендодавцем нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста.

Враховуючи той факт, що до сьогоднішнього дня між Приватним акціонерним товариством «МТС України» та Департаментом корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської ради, а також КП «Коменергосервіс», відсутній договір оренди комунального майна, нежитлове приміщення по вул.Артільній, 6-к, займається незаконно, платежі за користування майном не здійснюється.

Статтею 386 ЦК України передбачено, що Держава забезпечує рівний захист прав усіх суб’єктів права власності. Власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню. Власник, права якого порушені, має право на відшкодування завданої йому майнової та моральної шкоди. В нашому випадку майновою шкодою є грошові суми, які КП «Коменергосервіс», а також органи місцевого самоврядування повинні отримувати за користування комунальним майном.

На підставі ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Частиною 2 ст.15 ЦК Украйни передбачено, що особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Відповідно одо ч.1 ст.22 ЦК Украйни особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

Також ст.222 ГК України передбачено, що учасники господарських відносин, що порушили майнові права або законні інтереси інших суб’єктів, зобов’язані поновити їх, не чекаючи пред’явлення їм претензії чи звернення до суду. У разі необхідності відшкодування збитків або застосування інших санкцій суб’єкт господарювання чи інша юридична особа — учасник господарських відносин, чиї права або законні інтереси порушено, з метою безпосереднього врегулювання спору з порушником цих прав або інтересів має право звернутися до нього з письмовою претензією, якщо інше не встановлено законом.

Керуючись ст.224 ГК України, учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов’язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб’єкту, права або законні інтереси якого порушено. Під збитками розуміються витрати, зроблені управненою стороною, втрата або пошкодження її майна, а також не одержані нею доходи, які управнена сторона одержала б у разі належного виконання зобов’язання або додержання правил здійснення господарської діяльності другою стороною.

Потрібно зазначити, що у відповідності до ч.2 п.6 рішення Дніпропетровської міської ради від 21.03.07 №41/11 «Про оренду нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста», якщо балансоутримувачем майна є підприємство, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста, – 50% плати за користування майном спрямовуються на спеціальний рахунок, відкритий в Головному управлінні Державного казначейства України у Дніпропетровській області, комітету комунальної власності міської ради, з подальшим перерахуванням їх до загального фонду міського бюджету; 50% — підприємству-балансоутримувачу, тобто КП «Коменергосервіс».

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.15, 22, 386, 387,391 Цивільного кодексу України, ст.ст.222, 224, 225 Господарського кодексу України, ст.ст.5-8 Господарського процесуального кодексу України, з метою досудового врегулювання існуючого спору:

 

ВИМАГАЄМО:

 

  1. В п’ятиденний термін з моменту отримання даної претензії перерахувати КП «Коменергосервіс» (р/р 26004010255495 у ПАТ «Укрсоцбанк» м.Київ, МФО 300023, код ЄДРПОУ 36639101) 48 045,02 грн. з ПДВ, за бездоговірне користування майном комунальної власності, що перебуває у нас на балансі;
  2. В п’ятиденний термін з моменту отримання даної претензії перерахувати 34 317,88грн. плати за користування комунальним майном до загального фонду міського бюджету м. Дніпропетровська на розрахункові рахунки, які відкриті управліннями Державної казначейської служби за місцем реєстрації Департаменту корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської ради, як платника податків та зборів, в районних інспекціях м. Дніпропетровська, відповідно з кодом бюджетної класифікації 22080401.

 

У випадку невиконання заявлених даною претензією вимог  КП «Коменергосервіс» буде змушене звернутися за захистом своїх прав та законних інтересів до господарського суду Дніпропетровської області.

 

Додатки:

  1. розрахунок плати за користування комунальним майном (на 1-му аркуші);
  2. копія звіту незалежної оцінки майна (на 1-му аркуші);
  3. копія рецензії на звіт незалежної оцінки майна (на 1-му аркуші).

 

Інші документи, необхідні для розгляду даної претензії є у вашому розпорядженні.

 

Директор О.П. Остапенко

 

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.