Грицак розповів про справу Рубана та його зв’язки з Медведчуком

СБУ має «багато беззаперечних доказів» щодо планів використати зброю, вилучену у керівника «Офіцерського корпусу» Володимира Рубана, для здійснення терактів у центрі Києва.

Про це під час брифінгу заявив голова СБУ Василь Грицак, відповідаючи на питання щодо «справи Рубана».

«У нас є багато беззаперечних доказів, які будуть у подальшому використані у ході судових засідань», — заявив Грицак.

«Ці докази нами будуть зіграні тоді, коли ми будемо оголошувати про підозру черговим нашим фігурантам. До того часу я їх назвати не можу, але вони будуть», — заявив Грицак.

На питання, якою могла бути мета терактів, у підготовці яких підозрюють Рубана, Грицак заявив: «Щоб дестабілізувати ситуацію, показати, що Україна — територія суцільного хаосу, що тут є громадянська війна».

«Це б дало підстави для звинувачень з боку РФ України у цьому… Щоб були аргументи, щоб наші європейські та інші партнери відвернулися від України», — зазначив він.

Також Грицак показав журналістам «прес-реліз, у якому йдеться про зв’язки Рубана з «Українським вибором» (Віктора Медведчука — ред.).

«Ще з 2013 року він з ними активно працював, а зараз активно дистанцюється від цієї історії: повитирали у соцмережах, на своїх сторінках у Facebook згадування… Ми підняли дуже багато цікавої інформації», — заявив Грицак.

При цьому на питання «Чи причетний сам Медведчук до цього?» Грицак заявив: «Можна я не буду зараз це коментувати?».

Грицак також додав, що Рубан — «лише виконавчий механізм у чужих руках».

Продемонстроване під час брифінгу відео, на якому відеозйомка велася прихованою камерою у мікроавтобусі, де їхав Рубан, Грицак пояснив так: «Велися негласні слідчо-розшукові дії, які проводяться за відповідних санкцій».

«СБУ змогла зробити те, що вона змогла зробити — щоб задокументувати поїздку, завантаження боєприпасів і роль конкретних осіб», — додав голова СБУ.

Грицак послався на главу 21 КПК, яка регламентує проведення негласних розшуково-слідчих дій і передбачає здійснення, документування, готування або вчинення злочину у будь-який дозволений спосіб.

«Не можу розкрити усі деталі, назвати усіх людей, які проходять у нас як підозрювані, чи які — ми можемо припустити, що — будуть підозрюваними у готуванні до вчинення цих терактів. Робота в цьому напрямку ведеться», — заявив Грицак.

При цьому Грицак підтвердив, що перша партія зброї була завезена з непідконтрольної території цією ж машиною у листопаді 2017 року.

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.