Лише 8 суддів було звільнено за люстраційним законом – адвокат

Суди три роки відмовляються розглядати люстраційні справи

Про таке заявила в ефірі «5 каналу» в програмі «Інформаційний вечір» адвокат, директор департаменту з питань люстрації Мін’юсту України (2014-2016) Тетяна Козаченко.

На запитання ведучого, наскільки в судовій гілці влади вдалося провести люстрацію, адвокат сказала: «Я би сказала, що очищення в судовій владі почало відбуватися, але саме люстрація – заборона займати посади і зокрема в суді – була використано винятково вісім разів. Саме закон про очищення влади був застосований вісім разів Вищою радою правосуддя. Тобто тільки вісім суддів – так, щоб це була заборона і вони не могли займати інші посади. Але більшість з них звільнилася і за власним бажанням і з інших підстав. І, до речі, багато звільнилося коли ввели електронне декларування, тому що вони просто злякалися. Тому очищення відбувається різними інструментами… Всі вісім суддів оскаржують звільнення саме за люстрацій ними критеріями».

Козаченко додала: «В судах – більше ніж 1000 позовів. І є нонсенсом. Адже людину могли звільнити по закону, а могли звільнити і штучно, порушуючи закон. І жодна людина не може відстояти свої права в суді, тому що суди три роки взагалі відмовляються розглядати справи про люстрацію. Вони не просто їх зупиняють і не розглядають, але нонсенс в тому, що у виключних випадках, якщо йдеться про високо посадовця, який дуже потрібен на посаді, то йому в таємний спосіб суди видають рішення індульгенції, повертають йому посаду в приватну власність… Однак це не означає, що в судовій гілці влади немає суддів, які можуть гідно нести мантію».

Козаченко також сказала, що люстровані чиновники загалом роблять усе, щоб повернутися на посади: «Бачте, у нас же прийняли закон про люстрацію. Закон про очищення влади був прийнятий маленький закон люстраційний. Але не про люстрацію. Його приймав той самий парламент, який голосував за закони 16 січня – «диктаторські закони». Тому вони прийняли маленький законі весь час намагалися його дискредитувати. І вони не пішли далі. Однак і цей закон їх надзвичайно налякав – і вони досі роблять все, щоб знову повернутися на посади».

Адвокат також додала, що Закон про люстрацію буде чинним до 2024 року.

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.