Адвокат Януковича заявив, що на Заході обговорюють санкції за порушення прав людини в Україні

У німецькому Бундестазі прямо говорять про навмисне і системне ігнорування українською владою принципів верховенства закону і свободи висловлення поглядів, стверджує адвокат Віталій Сердюк, який представляє в судових процесах в Україні інтереси екс-президента Віктора Януковича.

Віталій Сердюк: Надав для внесення до списку матеріали щодо низки працівників судово-прокурорського корпусу, починаючи із генпрокурора і закінчуючи суддями, які завзято виконують його команди
Віталій Сердюк: Надав для внесення до списку матеріали щодо низки працівників судово-прокурорського корпусу, починаючи із генпрокурора і закінчуючи суддями, які завзято виконують його команди
Фото: Віталій Сердюк / Facebook

Представники правозахисних та громадських організацій Німеччини не дивуються, коли їм розповідають про порушення прав людини в Україні, заявив адвокат Віталій Сердюк, який захищає в українських судах інтереси екс-президента-втікача Віктора Януковича. У своєму Facebook юрист написав, що відвідав конференцію «Права людини і свобода слова в Україні», яка пройшла в Бундестазі.

«Як з трибуни, так і в кулуарах Бундестагу вже прямо йде мова про умисне і системне ігнорування українською владою принципів верховенства закону і свободи висловлення поглядів. Так, прямий тиск політиків на суди, відсутність незалежності суддів, недотримання гарантій адвокатської діяльності, фізичні розправи над адвокатами, порушення проти небажаних для обвинувачення колег кримінальних проваджень, прямі і бездоказові політичні переслідування представників колишньої влади і просто незгодних із позицією влади порушують всі принципи європейської демократії», – пише Сердюк.

Він стверджує, що європейці сумніваються у здатності української влади і «спотвореної нею судової системи» виконувати базові принципи Угоди про асоціацію і поважати верховенство закону.

«Було цікаво дізнатися, що інформацію у багатьох українських судових процесах на Заході активно моніторять. Як первісну дикість сприймають політизованість дій генерального прокурора і відсутність об’єктивності ГПУ. При цьому наголошували на не просто відсутності будь-яких зрушень у боротьбі з корупцією, а реальному погіршенні ситуації, що дуже б’є по західних інвесторах і західних підприємствах, які намагаються працювати в Україні», – заявив адвокат.

Багато співрозмовників із числа впливових політиків зауважили, що Україна має отримати правдиву відповідь про події на Майдані у 2014 році, щоб рухатися далі, зазначив він.

«У зв’язку з відвертими зловживаннями в слідчих органах і судах на Заході вже відкрито обговорюють формування списку українських політиків і «правоохоронців», проти яких мають ввести персональні санкції за грубе порушення прав людини в Україні. Аналог «списку Магнітського»… Надав для внесення до цього списку матеріали щодо низки працівників судово-прокурорського корпусу, починаючи із генпрокурора і закінчуючи суддями, які завзято виконують його команди», – написав Сердюк.

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.