1.Чи можуть члени політичної партії власним коштом проводити заходи під брендом своєї політсили, якщо ці заходи та/чи спонсорські кошти цього члена партії не відображені у звіті політичної сили?

1.Чи можуть члени політичної партії власним коштом проводити заходи під брендом своєї політсили, якщо ці заходи та/чи спонсорські кошти цього члена партії не відображені у звіті політичної сили?

Надання матеріальної та фінансової підтримки політичним партіям здійснюється у формі:

1) внесків на підтримку партій;

2) державного фінансування статутної діяльності політичних партій у порядку, встановленому цим та іншими законами України.

Політична партія, місцева організація політичної партії, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи, відкривають рахунки в установах банків України виключно в національній валюті України.

Грошові внески на користь політичної партії, місцевої організації політичної партії, яка в установленому порядку набула статусу юридичної особи, здійснюються через банківські операції.

З метою ідентифікації громадянина України, який здійснює грошовий внесок на користь політичної партії без відкриття рахунка, установа банку чи відділення зв’язку, до яких звернувся такий громадянин, встановлюють прізвище, ім’я та (за наявності) по батькові, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків або ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб — платників податків та інших обов’язкових платежів, номер та (за наявності) серію паспорта громадянина України, в якому проставлено відмітку про відмову від одержання ідентифікаційного номера чи номера паспорта із записом про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків України в електронному безконтактному носії, дату і місце народження.

В даному випадку , якщо буде встановлено що член політичної партії за власні кошти  проводить  заходи під брендом своєї політсили, якщо ці заходи та/чи спонсорські кошти цього члена партії не відображені у звіті політичної сили буде проводить порушення ст. 14 ЗУ «Про політичні партії України»

  1. Чи є це порушенням?

Порушення ст. 14 ЗУ «Про політичні партії України»

3.Якщо так, то що саме порушили політична партія та її член?

Порушення надання матеріальної та фінансової підтримки політичним партіям

4.Про що це може свідчити?

У разі порушення політичними партіями Конституції України, цього та інших законів України до них можуть бути вжиті такі заходи:

1) попередження про недопущення незаконної діяльності;

2) заборона політичної партії.

Органи, що здійснюють державний контроль за діяльністю політичних партій

Державний контроль за діяльністю політичних партій здійснюють:

  1. ) центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об’єднань громадян, інших громадських формувань

2.) Центральна виборча комісія,

3) Рахункова палата — за цільовим використанням політичними партіями коштів, виділених з державного бюджету на фінансування їхньої статутної діяльності;

4) Національне агентство з питань запобігання корупції

Адвокат НААУ Яковлєв Іван Олегович

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.